ВИДЕО КЛУБ – Zastrahovam.com ВИДЕО
ВИДЕО – КЛУБ,ПИНЧЕР, КГБ ТЕРИЕР,ПАПАГАЛ,
Пинчер
Пинчер са порода кучета, създадени първоначално за унищожаване на домашни вредители във ферми. Отглеждани са за бой или охрана. Днес те най-често се взимат като домашни любимци.
И други ловни кучета се нарича пинчер.Отделни животновъди често правят опити за създаване на нови породи, които могат да причислят към пинчерите. Пример за такива е Карлин Пинчера, който е кръстоска между мопс с миниатюрен пинчер.
Мини пинчер
е дребнa късокосместа порода кучета – кроманьони, които са много смели за размера си, любопитни и енергични. На височина достигат 25 – 30 см, а на тегло от 3 до 5 килограма. Продължителността на живота им е 13-14 години. Произлизат от териерите. При добри условия на отглеждане, козината е къса, гъста, блестяща, плътно прилепнала към тялото. Цветът на космената покривка е черен или кафяв с червеникавожълти петна, кафявочервеникав с по-светли петна, сивосинкав и др. Главата е относно удължена клинообразна тон с окраската. Очите са тъмни. Отличават се с остър слух. Много се привързват към господаря си. Раждат от 1 до 6 малки. То е много игриво куче и може да доживее дълбока старост.
КГБ ТЕРИЕР ( Черен Руски Териер )
Руският Черен Териер (РЧТ) е създаден в Русия в края на 40 те и началото на 50 те години на ХХ век по пътя на сложно възпроизводително кръстосване на редица породи, в това число ризеншнауцер, ерделтериер, ротвайлер и нюфаундленд. За изходна порода е послужил ризеншнауцерът. Породата е била въведена в подмосковското училище за военно кучевъдство на базата на племенния питомник „Червена Звезда“. Целта на създаване на породата е бил стремежът да се получи едро, смело, силно, управляемо куче с ярко изразени охранителни инстинкти, пригодно за носене на различни видове служби, леко приспособяващо се към различни климатични условия. Породата е призната от FCI през 1984 г.
Руският Черен Териер (РЧТ) – Едро, атлетически сложено куче с леко разтегнат формат, здрав към груб тип. Притежава масивни кости и силна мускулатура. Хармонично. Отличава се с голяма глава, компактен, обемен и дълбок корпус.
Височина в холката за мъжките
72 – 76 см, за женските 68 – 72 см. Дължината на корпуса не превишава височината в холката при мъжките с повече от 6%, при женските с повече от 8%. Дълбочината на гърдите съставя не по малко от 50 % от височината на кучето в холката. Дължината на главата е не по –малко от 40 % от височината в холката. Муцуната е малко по къса от черепната част.
РЧТ е куче с големи достойнства, уверено в себе си, добре управляемо във всяка ситуация. В екстремални ситуации незабавно заема активно-отбранителна позиция, бързо се успокоява при изчезване на опасността. РЧТ притежава отлично здраве, издръжлив, непретенциозен, обаятелен, умен и дружелюбен. Леко се приспособява към различни климатични условия, добре се поддава на дресировка, работоспособен и надежден.
Пропорционална с общото сложение, голяма, масивна, дълга (не по-малка от 40% спрямо височината в холката), умерено широка в черепната част със закръглени, но не рязко изразени сухи скули. Лобът е плосък, преходът от лоба към муцуната е забележим, но не рязък, линиите на лоба и на муцуната са паралелни. Надочните дъги и задтилъчната кост са умерено изразени. Носната гъба е голяма и черна.
Муцуна
Муцуната е масивна, обемна, широка в основата, леко стесняваща се към носната гъба, малко по-къса от черепната част. ”Мустаците“ и „брадата“ подчертават обема на муцуната и ѝ придават правоъгълна, тъпа форма. Устните са дебели, месести, добре пигментирани, плътно прилягащи. Пигментацията в муцуната е тъмна.
Зъби и захапка
Зъбите са големи, бели, плътно прилягащи един към друг, в пълен комплект в съответствие със зъбната формула (42 зъба) резците в основанието са разположени в линия. Захапката е ножична.
Очи
Очите са неголеми с овална форма, право и широко поставени, тъмни. Клепачите са сухи, плътно прилягащи, черни.
Уши
Ушите са високо и симетрично поставени, неголеми, висящи на хрущялите, с триъгълна форма, предният край приляга към скулите. Висящата част от ухото е плътна без бръчки.
Шия
Шията е масивна, суха, мускулеста, по дължина примерно равна на дължината на главата, поставена е под ъгъл около 45 градуса относно линията на хоризонта. Гривата е силна, добре изразена
Корпус
Корпусът е монолитен, дълбок, обемен, добре балансиран. Горната линия е леко наклонена по направление от холката към основата на опашката. Холката е мощна, дълга, добре развита. При мъжките е по-изразена отколкото при женските. Гърбът е здрав, прав, мускулест и съставя половината от горната линия (от началото на холката до основата на опашката). Поясницата е широка, къса, мускулеста, леко изпъкнала, дължината ѝ е равна на половината от дължината на гърба. Крупата е широка, мускулеста, леко наклонена с умерена дължина.
Гърди
Дълбоки, дълги, широки, с дълги, леко изпъкнали ребра, в напречно сечение имат овална форма. Долната линия на гърдите се намира на една линия с лакътната става или малко по-ниско от нея. Гръдната кост е дълга. Предната част на гърдите леко излиза напред спрямо раменната става и е добре запълнена с мускулатура. Коремът е умерено повдигнат. Мастните натрупвания са слабо изразени. Опашката е дебела в основата, високо поставена. Държи се енергично, но в основата не трябва да бъде насочена към главата. Обичайно се купира в ранна възраст. Некупираната опашка, както и нейната дължина и форма не влияят на оценката. Предпочитание се отдава на саблевидната или сърповидна опашка.
Крайници
Предни крайници
При оглед отпред са прави и паралелни. При оглед отстрани лопатките са дълги, широки, косо поставени. Раменният ъгъл е около 100 градуса. Рамото е не по-късо от лопатката, мускулесто. Лактите са насочени строго назад. Подлактите са дебели, закръглени, прави, със средна дължина, отвесно поставени при поглед отпред и отстрани. Китките са къси, масивни, поставени леко наклонено при поглед отстрани. Височината в лакътя (на нивото на лакетния израстък) съставя 50 – 52 % от височината в холката.
Задни крайници
При поглед отзад са прави и паралелни поставени малко по широко от предните, постановката е леко изтеглена. Бедрата са достатъчно дълги, леко наклонени, широки, с добре развита обемна мускулатура. Подбедрицата е наклонена, не по-къса от бедрото. Ъглите на скакателните стави са добре изразени. Китките са масивни, не дълги, поставени отвесно.
Лапи
Големи, сводести, събрани с кръгла форма. Задните лапи са по малки и по-овални от предните. Ноктите и възглавничките са черни. Вълчите нокти трябва да са отстранени.
Движения ВИДЕО
Движенията са свободни и балансирани. Характерен алюр – енергичен широк тръс за сметка на силен тласък на задните крака и значителен мах на предните. Ставите на крайниците свободно се сгъват и разгъват. Гърбът по време на движение запазва здравината си и заедно с поясницата леко пружинира.
Кожа
Кожата е плътна, добре прилягаща без бръчки и провисналости, достатъчно еластична, равномерно пигментирана. КГБ ТЕРИЕР
Космена покривка
Козината е груба, гъста. Космената покривка е двойна. Състои се от гъст, груб, плътен основен косъм с вълна (чупка) и по-мек и къс, гъст подкосъм. Основният косъм покрива цялото тяло и в естествено състояние има дължина 5 – 15 см. . Добре развитият украсяващ косъм образува на главата обилно развити „бакембарди“, мустаци“ и „брада“. Предните и задните крайници са покрити с дълъг и гъст украсяващ косъм. Задължителен е груминга по установената форма. КГБ ТЕРИЕР
Цвят- КГБ ТЕРИЕР ВИДЕО
Цветът е черен и черен с незначително изсветляване (не повече от 1/3 от общата повърхност) КГБ ТЕРИЕР
Ръст и тегло
Предпочитаният ръст за мъжките е 72 – 76 см, за женските 68 – 72 см. Мъжките не трябва да бъдат по-ниски от 70 см и по високи от 78 см, женските не по-ниски от 66 см и не по високи от 74. Теглото на мъжките е 50 – 60 кг, за женските 45 – 50 кг. По-едрият ръст при пропорционално сложение и запазване на породния тип не се явява недостатък.ВИДЕО,КЛУБ. КГБ ТЕРИЕР.
ПАПАГАЛ ВИДЕО
Жако (Psittacus erithacus) е вид папагал, единствен от род Psittacus. Те са сред 5-те папагала, които най-добре имитират човешката реч, заедно с мъжките вълнисти папагали, Амазона, Еклектус и Psittacula (Александър).
Жако са почти изчезнали и затова се знае толкова малко за тях.
В клетка сивите папагали се отглеждат поединично. Отглеждането по двойки не се препоръчва на любителите, които биха искали да си “събеседват” със своите птици. Характерно за жакото е, че тази птица се привързва само към един човек. Както и другите птици, така и този папагал се скубе и става стеснителен. Понякога става болезнено чувствителен, нещо, което може да се избегне ако му се предложат сигурност, подходяща среда и постепенни промени в живота му. Ако тези условия са на лице отглеждането ще бъде оптимално и вие ще имате една доволна и улегнала птица, а както е известно, само спокойния папагал може да се научи да говори.
Всички сиви папагали са много консервативни. Те са склонни да се привързват към “своето място” и реагират болезнено на всяка промяна. Нещо повече, дори незначителните промени в привичната им обкръжаваща среда, силно ги нервира.
Както показва името му, Африканският сив папагал произхожда от Африка. Те се намират в широки географски граници от Брега на Слоновата кост до северозападна Танзания. Има два вида Африкански сив папагал, основният (Psittacus erithacus erithacus) – наричан в България Кралско жако, известен още като червеноопашато жако, Конгоански, Гана, Камерунски и Того сиви папагали. Когато се говори за Гана, Того, Камерун, Конго и Анголско жако, става дума за географския регион, от който птиците произхождат. Това не са различни подвидове, а само различни вариетети с малки разлики в размерите и нюансите на сивото оперение. Кралското жако е сив с видима бяла кожа около очите, черен клюн и ярко червена опашка. Кралското жако е с размери около 30-33 см и тежи 350 – 600 грама.